Skutt etter rettssak i Mysen
Målform: Bokmål - Dato: 13. mars 2006 - Oppdater siden - Rediger artikkelen - Flere nyheter

- 17. feb. 2025: Innvandrere bak rasistisk vold i München
- 17. feb. 2025: Mann dreper tre i belgisk barnehage, skader tolv
- 17. feb. 2025: Lommemannen pågrepet i Bergen
- 17. feb. 2025: Flere detaljer om belgiske barnedrap kjent
- 17. feb. 2025: Frp krever større ressurser til Oslo-politiet


Eidsberg: Den 31-årige tiltalte i en rettssak i Mysen i Eidsberg ble i 15:30-tiden mandag 13. mars skutt med flere skudd da han var på vei inn i politibilen etter rettssaken i Mysen. Ett skudd traff hodet, mens tre traff kroppen. Mannen ble fløyet til Ullevaal Universitetssykehus, men døde kort tid etter.
Gjerningsmannen var en tidligere dørvakt som tidligere hadde banket opp den tiltalte. Dørvaktas sak skulle prøves for retten i fjor høst, men ble utsatt da ukjente gjerningsmenn skjøt mot huset hans. Bare flaks gjorde at ingen ble skada.
31-åringen var tiltalt for narkotikakriminalitet og trusler, og er tidligere dømt for blant annet drap. Han skal under rettssaken forklart at han hadde mottatt drapstrusler. Den 37 år gamle dørvakta var også involvert i rettssaken.