Kurt Asle Arvesen kaptein på OL-laget
Målform: Bokmål - Dato: 31. juli 2008 - Oppdater siden - Rediger artikkelen - Flere nyheter

- 17. feb. 2025: Kurt Asle Arvesen kaptein på OL-laget
- 17. feb. 2025: Fabian Cancellara vant Sveits rundt 2009
- 17. feb. 2025: Hushovd vant sisteetappen i Dunkerque firedagers
- 17. feb. 2025: Thor Hushovd vinn den andre etappen i Tour de France 2008
- 17. feb. 2025: Kurt Asle Arvesen vant etappe i Tour de France






Norge: Sportssjef i Norges Cykleforbund Steffen Kjærgaard har bestemt at Kurt Asle Arvesen blir kaptein på det norske sykkellaget på i sommer-OL i Beijing.
Det er etter Arvesens syling i Tour de France, der han fikk en etappeseier, at eresfjordingen får være kaptein på OL-laget.
Konsekvensen av dette vil bli at Thor Hushovd, sammen med Edvald Boasson Hagen og Gabriel Rasch er tiltenkt en hjelperytterrolle.
Arvesen er en av favorittene før OL. I OL i Aten for fire år siden, tok nordmannen en niendeplass. Arvesen uttaler selv at han er den nordmannen som har best sjanse til å få en god plassering i OL, og han sier at løypa passer han bra.
Hushovd uttalte onsdag til NRK at han vurderer å droppe OL, men hans landslagslagkamerater håper han blir med til OL allikevel.
Relaterte nyheter
[rediger]Kilder
[rediger]- NRK Sport: Arvesen blir OL-kaptein, av NTB (31. juli 2008)
- Sykkelmagasinet: Arvesen blir OL-kaptein, av ETXT (31. juli 2008)
Lurer du på hvordan du kan gjøre artikkelen bedre? Se Hvordan skrive en artikkel
|